Liga mistrů – Real šesti góly smetl Apoel, v tabulce přesto zůstane za Tottenhamem. Liverpool ztratil tříbrankový náskok

Borussia Dortmund: Bürki – Toljan, Bartra, Zagadou (78. Toprak), Schmelzer (C) – Kagawa (66. G. Castro), Weigl, M. Götze – Jarmolenko, Aubameyang, Guerreiro

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, D. Sánchez, Vertonghen – Aurier, Winks, Eriksen (85. Moussa Sissoko), Alli (81. M. Dembélé), Rose – Heung-min, Kane (86. F. Llorente)

Tottenham v tomto zápase nemusel nikam pospíchat. Postup ze skupiny má jistý už od minulého kola a k potvrzení prvního místa mu stačí porazit Apoel. Ve hře tak byla více Borussia Dortmund, která živí šance spíše na Evropskou ligu, než postup do osmifinále Ligy mistrů. Domácí fotbalisté se tak častěji drželi na balonu, do jejich kombinace se však zejména při dlouhém přenášení hry vnášely nepřesnosti.

První šanci zápasu přinesla devatenáctá minuta. Obrana Tottenhamu, podobně jako v sobotním derby s Arsenalem, nedokázala zahrát přesně ofsajdovou past a Aubameyang se dostal za její linii. Sám před gólmanem Llorisem však gabonský útočník selhal a minul bránu.

Tottenham zahrozil až po půlhodině hry, kdy Vertonghen svým prudkým centrem našel na první tyči Sona. Korejský fotbalista ale v krkolomné pozici nedokázal přesně a ani důrazně zakončit a zamířil pouze do středu brány, kde stál připravený Bürki.

V jednatřicáté minutě už se skóre měnilo. Yarmolenko efektní a především efektivní patičkou na hranici vápna posunul za obranu Spurs Aubameyanga. Útočník Dortmundu si tentokrát své zakončení připravil pečlivěji a gólmana Llorise střelou po zemi překonal.

Po inkasované brance Tottenham přidal na aktivitě a ve čtyřicáté minutě si vypracoval dvě dobré šance. Na střílený Roseův centr si nejprve do vápna naběhl Christian Eriksen. Jeho zakončení sice bylo prudké a bez přípravy, mířilo ale do středu brány, kde s vypětím sil zakročil Roman Bürki. Ještě lepší zákrok domácí gólman předvedl po následovném rohovém kopu, kdy konečky prstů vytěsnil mimo tyče Dierovu dobrou hlavičku.

Nástup do druhého poločasu se Tottenhamu vydařil i gólově. Ve čtyřicáté deváté minutě Danny Rose zachytil na útočné polovině rozehrávku soupeře, a založil tak gólovou akci. Míč se dostal až ke Kaneovi, který z hranice vápna namířil k bližší tyči a srovnal na 1:1.

Za vyrovnaného stavu se na míči více držel Tottenham, který se čtvrthodiny před koncem dočkal druhého gólu. Dele Alli zvládl souboj s dvěma bránícími hráči Borussie a od postranní čáry se prosmýkl až do vápna, kde špičkou kopačky posunul míč Sonovi. Ten si balon krátce zpracoval a následně jej nechytatelně zakroutil do horního rohu domácí brány. Tottenham tak v konkurenci Realu Madrid a Borussie Dortmund slaví postup z prvního místa.

Podrobné informace získáte zde:Fotbalové Dresy pro Děti.