Premier League – Arsenal díky drtivému závěru rozstřílel v londýnském derby West Ham

Branky: 51. Monreal (Xhaka), 82. Ramsey, 85. A. Lacazette (Aubameyang), 89. A. Lacazette (Ramsey) – 64. Arnautović (Lanzini)

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Elneny (45. Maitland-Niles) – Iwobi (70. Aubameyang), Ramsey, Welbeck (88. Chambers) – A. Lacazette

West Ham United: Hart – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku (86. Carroll) – E. Fernandes (60. Lanzini), Mário (60. J. Hernández) – Arnautović

West Ham zahájil malé londýnské derby aktivně a v úvodu si vytvořil několik náznaků šancí. Ve dvanácté minutě pálil z hranice vápna Joao Mario, střela mu ale nesedla a postrádala důraz. Gólman Ospina tak neměl větší starosti. O tři minuty později už musel provést složitější zákrok. Marko Arnautović se po levé straně dostal do vápna a mířil na vzdálenější tyč, Ospina se ale natáhl a jeho zakončení vyrazil.

Arsenal se poprvé výrazněji připomněl ve třicáté čtvrté minutě, kdy Granit Xhaka z přímého kopu vyprášil Hartovy rukavice. Na góly se tak čekalo až do druhého poločasu.

Jako první se prosadil Arsenal. V padesáté první minutě se centr od rohového praporku snesl přímo na kopačku Nacha Monreala, který střelou bez přípravy prostřelil Harta. Z vedení se domácí těšili jen třináct minut. V šedesáté čtvrté minutě se sražený míč znovu dostal na levou stranu k Arnautovićovi a rakouský fotbalista tentokrát křížnou střelou dokázal Ospinu překonat.

Závěr zápasu patřil Arsenalu. V osmdesáté druhé minutě Aaron Ramsey svým centrem hledal ve vápna Aubameyanga. Gabonský útočník sice míč nezasáhl, i tak se ale balon nakonec dostal za Hartova záda. O tři minuty později pojistil vedení Gunners Alexandre Lacazette, který Harta propálil i s přispěním teče jednoho z hráčů West Hamu. Výhru Arsenalu a drtivý závěr pečetil v osmdesáté deváté minutě znovu Lacazette. Francouzský útočník zužitkoval Ramseyho přihrávku a zakončením zblízka završil výhru Arsenalu 4:1.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o fotbalove dresy komplet.