Serie A – Římské derby tentokrát pro AS, Neapol díky Zielinskému a Sampdorii navyšuje náskok

Sampdoria v rámci 13. kola překvapivě porazila Juventus 3:2 a díky tomu tak Neapol navýšila náskok na Starou dámu. Ten je nyní čtyřbodový, za což Partenopei mohou děkovat i Piotru Zielinskému, který rozhodl náročné utkání s milánským AC. Římské derby tentokrát patří AS, svým gólem o tom rozhodl Radja Nainggolan.

AS Řím 2:1 (0:0) Lazio Řím
Branky: 49. Perotti z pen., 53. Nainggolan – 72. Immobile z pen.

Římské derby lépe začali hosté, už ve 3. minutě využil parádního centru Parola Ciro Immobile, jeho radost ale byla zastavena zdviženým praporkem pomezního rozhodčího.

Ve 20. minutě poprvé zahrozili domácí, po přihrávce Perottiho hlavičkou prověřil Strakosha. Poslední příležitost první půle měli poté opět hosté, Immobile ale vše vzal na sebe a zamířil vysoko nad. Hned vedle ním byl v daleko lepší pozici Savič, ten se ale k ráně nedostal.

Lazio své šance nevyužilo a čtyři minuty po přestávce už prohrávalo. Bastos v pokutovém území nedovoleně zastavil Kolarova, rozhodčí Rocchi odpískal penaltu a Diego Perotti se nemýlil.

A o další čtyři minuty později už bylo rozhodnuto. Z dvaceti metrů vypálil Radja Nainggolan a míč tentokrát skončil u pravé tyče hostující branky.

Lazio reagovalo dvojím střídáním a brzy snížilo, po přísně nařízeném pokutovém kopu se prosadil Ciro Immobile a potvrdil roli nejlepšího kanonýra italské Serie A. Jenže vyrovnání už se nekonalo. Největší příležitost k tomu měl Parolo, jeho rána zamířila těsně vedle. A tak římské derby tentokrát patří AS, které doma zvítězilo 2:1.

AS Roma v SS Lazio – Serie A
AS Řím slaví zisk tří bodů po výhře v římském derby (zdroj: zimbio.com)

Neapol 2:1 (1:0) AC Milán
Branky: 33. L. Insigne, 73. Zieliński – 90+2. Romagnoli

Mírnou územní převahu měl AC Milán, v jednom ze šlágrů 13. kola hrál ale především vedoucí celek ligové tabulky. Už v 15. minutě Insigne poslal parádní pas na Callejóna a jeho hlavičku musel zastavit pozorný Donnarumma.

Po půlhodině měl celý prostor otevřený Allan, rána se mu ovšem nepovedla a tak neměl Donnarumma příliš práce. O tři minuty později už ale lovil míč ze své sítě, po skvělém centru Allana se skvělým lobem prezentoval Insigne a otevřel skóre.

Pomezní rozhodčí sice signalizoval ofsajd, po poradě s hlavním ale nakonec byla branka uznána. Insigne měl další velkou šanci v závěru první půle, tentokrát trefil jen konstrukci brány. Rozhodčí ale znovu signalizoval ofsajd, tentokrát správně.

Krátce po pauze měl na noze zvýšení Mertens, Donnarumma jen dobře vystál. V 73. minutě už ale kapituloval podruhé, Mertens dobrou přihrávkou vybídl Zielinského a ten zahrál Donnarummovi na housle.

SSC Napoli v AC Milan – Serie A
Hráči Neapole slaví druhou branku. (zdroj: zimbio.com)

Nakonec se dočkali i hosté, v 92. minutě se parádně z voleje trefil Alessio Romagnoli. Branka ale znamenala jen kosmetickou úpravu, Neapol porazil AC Milán 2:1 a o první pozici rozhodně nepřijde.

Sampdoria Janov 3:2 (0:0) Juventus
Branky: 52. Zapata, 71. Torreira, 79. Ferrari – 90+1. Higuaín, 90+4. Dybala

Juventus překvapivě padl v Janově a propadl se na třetí pozici italské ligy. V první půli byli přitom hosté aktivnější, Higuaín ale minul a Cuadrada v jasné pozici vychytal Viviano.

Stará dáma dala volno Buffonovi a do branky se tak dostal Szczesny. A ten hned sedm minut po pauze inkasoval. Po skvělé práci Quagliarelly se k míči dostal Zapata a hlavou překonal vyběhnuvšího Szczesného, který u branky nemohl mít čisté svědomí.

Podrobné informace získáte zde:Fotbalové Dresy pro Děti.